«

»

Říj 29

Projekt „Mléko a my“

Stejně jako v loňském roce jsme se i letos zapojili do projektu „Mléko a my“. Letošní akce byla rozdělena do dvou dnu.

V tom prvním jsme navštívili družstvo „Hraničář“ v Neplachovicích, kde jsme si prohlédli velkokapacitní kravín, mechanické dojení krav, chladící zařízení a kravskou porodnici. Tam jsme se setkali s telátkem, které bylo staré sotva hodinu. Zrovna se stavělo na nohy. Následně jsme se přesunuli do muzea Slezský venkov. Prohlédli jsme si nářadí a zařízení, která se používala běžně před 100 lety.

Druhý den jsem ve škole společně s našimi učiteli vyráběli mléčné polotovary. Každá třída připravovala jiný druh. Následně jsme všechny výrobky snesli do jedné třídy a pozvali jsme paní ředitelku a paní zástupkyni na ochutnávku. Bylo možné ochutnat jednohubky, jogurtové mléko, šlehačku, různé příchutě jogurtů a tiramisu. Dobroty byly doplněny různým pečivem a sýry. Všechno se snědlo a mi jsme pak všechno uklidili. Už dnes se těšíme na další ročník!