V čtvrtek 22.12. se uskutečnil „Vánoční turnaj v kostkách“. Zúčastnilo se jej 8 žáků a studentů naší školy. Hráči byli rozděleni do dvou skupin. První a druzí z jednotlivých skupin se utkali o celkové 1.-4. místo., ostatní hráli o 5.-8. pořadí. V semifinále i ve finále se hrálo do 10 000 bodů.

Boje ve skupinách i v utkáních o celkové pořadí bylo velmi napínavé a dramatické. Jeden chlapec v základní skupině směřoval jasně k vítězství. Při jednom z posledních hodů mu ale spadla kostka na zem a smazal se mu poslední zápis. O další dramata nebyl nouze.

Nejnapínavější ale bylo finále o 1. místo. Vedoucí tři hráči se neustále přetahovali o vítězství, až pozdější vítěz posledním hodem dokázal hodit přes tisíc bodů a slavně, za bouřlivého potlesku ostatních hráčů i přihlížejících, zvítězil.

Turnaj byl velmi úspěšný, hráči si nenásilným způsobem zopakovali počty a zjistili, že k vítězství kromě nejvyššího počtu bodů vede také správně zvolená strategie. Všichni byli nakonec velmi spokojení.